Křest

Ten, kdo je pokřtěný, se stává Božím dítětem, je přičleněn k církvi a v nebi má připravené místo, které mu nikdo nevezme. Informace o tom, co je potřeba ke křtu, naleznete zde; a jak křest probíhá zde.

Křest malých dětí

Ke křtu rodiče obvykle nosí malé děti již brzy po narození. Před křtem je třeba absolvovat individuální přípravu, bližší informace Vám rád sdělí kterýkoli kněz. Kontaktujte, prosíme, přímo kněze, kterého chcete o křest vašeho dítěte požádat.

Formulář žádosti o křest zašlete po domluvě s knězem pastorační asistentce Lucii Fričové.

Propuštění z farnosti kvůli křtu mimo naši farnost

Potřebujete-li propuštění z farnosti za účelem křtu malých dětí v jiné farnosti, kontaktujte přímo pastorační asistentku Lucii Fričovou.

Křest dětí školního věku

Křest dětí školního věku probíhá v rámci výuky náboženství, která se koná ve středu (I. stupeň) či v úterý (II. stupeň). Obraťte se, prosíme, na pana faráře Radka Tichého kvůli domluvě.

Křest dospělých

Příprava na křest dospělých probíhá v pondělí od 19.00 v Komunitním centru sv. Prokopa. Máte-li o křest zájem, neváhejte v tento čas do KC přijít.