Sportujeme pro Mary’s Meals | Move for Hope 2024

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní

Sportujeme pro Mary’s Meals | Move for Hope 2024

Zveme Vás všechny do zapojení květnové benefiční pohybové výzvy Move for hope. Je to aktivita na podporu organizace Mary’s Meals. Jak se zapojit? O co jde? Je to jednoduché! Na této stránce najdete všechny důležité informace.

• Co je to Mary’s Meals?

Mary’s Meals je mezinárodní nezisková organizace, která působí v nejchudších místech světa. Její poslání/vize je, aby každé dítě dostalo jedno kvalitní jídlo denně v místě svého vzdělání. V současné době působí v 18 zemích světa a sytí téměř 2,5 milionu dětí každý školní den.

• Co je výzva Move for hope a jak funguje?

Aktivita Move for hope je benefiční květnová sportovní výzva na podporu dětí v etiopském regionu Tigraj. Kromě benefičního startovného přispějí sponzoři částku 3 Kč za každý uběhnutý nebo ujitý kilometr a 1 Kč za každý km ujetý pro MM na kole. Lze se tedy zapojit třemi druhy sportu: během, jízdou na kole nebo aktivní chůzí (např. s holemi). 100 % získaných prostředků poputuje přímo pro etiopské děti. Tato výzva probíhá pouze od 1. do 31. května, tak sportování neodkládejte :-)

• Jak se zapojit?

Pro naši farnost jsme již účet na oficiálních stránkách www.moveforhope.cz zaregistrovali – jedná se o účet Farnost_Stodůlky!. Zde můžete sledovat součet všech km naší farnosti v kontextu všech zapojených jednotlivců i skupin do této výzvy. Abychom mohli detailněji pozorovat jednotlivce v rámci naší farnosti a vzájemně se motivovat a předhánět, vytvořili jsme sdílenou tabulku, ve které jsou vidět součty km zapojených lidí. Z této sdílené tabulky budou každý den součtově přenášeny km do oficiální tabulky výzvy. Co tedy dělat, když se chci zapojit? Jsou to jednoduché 3 kroky:

1. V rámci svých možností přispějte startovným na sbírkový účet (doporučené startovné je 550 Kč/dospělého = to je cena jídla pro jedno dítě na celý školní rok, nebo 50 Kč/dítě). K platbě lze využít QR kód (naleznete níže na stránce).
  2. Vyběhněte, napumpujte kolo nebo vezměte trekové hole a sportujte celý květen pro
    Mary’s Meals. Zaznamenávejte si vysportované km, nebo svůj výkon změřte pomocí
    mapy.cz či počet km odhadněte.
  3. Pomocí formuláře zaneste co nejdříve své km do hromadné tabulky. Všechny aktivity budou spárované s vaším jménem/přezdívkou, které uvedete. Při prvním zápisu km si prosím nejprve zkontrolujte pohledem do sdílené tabulky, jestli jméno, které chcete použít, již někdo nepoužívá. Na tento formulář se dostanete kliknutím SEM. Sdílenou tabulku naleznete zde níže nebo kliknutím ZDE.

• Kdy se můžu zapojit?

Do sportovní výzvy se můžete zapojit pouze během května!

• Kde mohu sledovat výsledky?

To, jak si vedeme jako farnost, lze sledovat v tabulce výsledků na stránkách výzvy pod účtem Farnost_Stodůlky!. Výsledky jednotlivců jsou k dispozici ve sdílené tabulce níže:

• Užitečné odkazy

Formulář pro vložení sportovní aktivity: https://forms.gle/wHtTh1vgoGddkzG1A

Více informací o působení MM na stránkách: www.marysmeals.cz

Stránky výzvy Move for hope: www.moveforhope.cz

• Zapište si do diářů | středa 15.5.

Chceme vás všechny pozvat na společný běh centrálním parkem ve středu 15.5. Od 19 hodin bude krátké představení organizace Mary’s Meals, na které zveme i nesportovce. Poté v 19:30 společně vyběhneme na krátký okruh do centrálního parku – vhodné pro všechny výkonnostní skupiny, závodit nebudeme :-). Tak přijďte!

• Startovné

Benefiční startovné lze uhradit pomocí QR kódu nebo s těmito platebními údaji:

Č.ú.: 4410277/0100

VS: 240501