Oznámení o nové akci

Detaily oznámení
Kategorie: Vlastní
Popis oznámení

Kurzy probíhají v Komunitním centru sv. Prokopa vždy od 10:00 do 12:00 hodin.

Termíny a témata setkání:

Kurzy Beta
V září se opět s Kurzy Beta vracíme k tématům II. vatikánského koncilu. Po dokumentech Dei Verbum, Sacrosanctum concilium, Lumen Gentium a Nostra Aetate, o kterých jsme si povídali v minulém roce, se po prázdninách začneme věnovat konstituci Gaudium et spes o církvi v dnešním světě, která je zásadním církevním dokumentem v morálních otázkách. Níže naleznete přesnější témata na zářijová setkání.
  • 7.9. Postavení člověka v dnešním světě. Jaké je postavení člověka v dnešním světě? Jak se změnil svět za poslední staletí? Mění se tak i křesťanské morálka? Jaké jsou obecné touhy lidstva? Jaké otázky si lidstvo klade?
  • 14.9. Důstojnost lidské osoby. Člověk je stvořen k Božímu obrazu a má tak velkou důstojnost. Co je to svoboda? Jak je to s hříchem a s tajemstvím smrti? Má člověk svobodu? A jakou roli hraje v dnešním světě ateismus?
  • 21.9. Lidské společenství. Člověk je povolán, aby žil ve společenství. Může být někdo na tento světě opravdu nezávislý? Co když někdo narušuje obecní blaho? Jak se k takovému člověku stavět? Jsou si lidé skutečně rovni? Jak se může člověk zapojit do budování obecního blaha?